Trwa ładowanie...

Chorzów. Wybuch i pożar w zakładzie produkującym gazy techniczne. Są poszkodowani

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu i pożaru w zakładzie produkującym gazy techniczne. Przyczyną pożaru był zapłon acetylenu w instalacji do jego wytwarzania.

Share
Chorzów. Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu w zakładzie produkującym gazy techniczne.
Chorzów. Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu w zakładzie produkującym gazy techniczne.Źródło: Śląska Policja
d1uo1ne

Jak poinformowały wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego, do pożaru doszło w nocy z wtorku na środę w zakładzie Messer Polska w Chorzowie przy. ul. Maciejkowickiej. - Doszło do niego około godziny trzeciej na nocnej zmianie, podczas normalnej pracy zakładu. Pierwsze działania gaśnicze podjęli pracownicy, wkrótce potem na miejscu była straż pożarna. Sytuację opanowano w ciągu godziny, ale nadal trwa chłodzenie instalacji – powiedział kapitan Tomasz Szymański z chorzowskiej straży pożarnej.

Chorzów. Wybuch w zakładzie produkującym gazy techniczne

Przyczyną pożaru było rozszczelnienie maszyny do napełniania butli acetylenem. Na miejscu działania prowadziło dwanaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej . O godzinie 04:16 sytuacja została opanowana. Obecnie trwa akcja dogaszania pożaru.

d1uo1ne

W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Jak informują władze Chorzowa, jedna z poszkodowanych osób doznała lekkich oparzeń, druga została przewieziona do szpitala. - Nie było i nie ma zagrożenia dla mieszkańców Chorzowa i osób znajdujących się poza zakładem. To, co aktualnie unosi się nad zakładem to para wodna, która powstała w wyniku schładzania zbiorników przez straż pożarną – informuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Firma Messer Polska, należąca do światowego koncernu Messer Group GmbH, zajmuje się produkcją i dystrybucja gazów technicznych, specjalnych, spożywczych i medycznych oraz suchego lodu.

Krzysztof Śmiszek na celowniku TVP Info. "Wracają do tego, co najgorsze"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uo1ne

Podziel się opinią

Share
d1uo1ne
d1uo1ne
Więcej tematów