Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Walka z bezmyślnością za pomocą tablic

Charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd pojawią się wkrótce na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej. Ustawienie ostrzeżeń zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Bielsko-Biała. Pierwsze tablice informacyjne o złym kierunku jazdy pojawiły się już przy drogach.Bielsko-Biała. Pierwsze tablice informacyjne o złym kierunku jazdy pojawiły się już przy drogach.Źródło: GDDKiA
d3elaps
d3elaps

"Często słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dla innych jak i samych siebie” - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Bielsko-Biała. Przy drogach staną nowe, żółte tablice informacyjne

By temu przeciwdziałać, wzorem Austrii, Niemiec, Słowacji i Chorwacji na niektórych drogach staną specjalne, żółte i duże tablice z napisem "STOP Zły kierunek" i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu. Drogowcy mają nadzieję, że nowe tablice wyeliminują pomyłki kierowców z kierunkiem jazdy. Pierwsza taka tablica stanęła już już na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, a także na węźle Świlcza na S19.

Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej, gdzie zaobserwowano kierowców oczekujących na odprawę i zawracających przed granicą.

Jak podkreśla GDDKiA ustawione tablice informacyjne nie są znakiem drogowym, a mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu.

d3elaps

W najbliższym czasie kolejne tablice informacyjne pojawią się między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie i na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej.

"Frontalny atak" na Tuska? Politolożka ostro oceniła TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3elaps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3elaps
Więcej tematów