Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Pogoda pokrzyżowała plany drogowców, ale bez utrudnień dla kierowców się nie obędzie

Największa prowadzona obecnie inwestycja drogowa w Bielsku-Białej, czyli przebudowa ul. Cieszyńskiej nie ma szczęścia do pogody. W zeszłym roku intensywne deszcze wstrzymały pracę, a teraz robotnikom mocno dały się we znaki silne opady śniegu i niskie temperatury.
Share
Bielsko-Biała. Atak zimy pokrzyżował plany drogowców przy przebudowie ul. Cieszyńskiej.
Bielsko-Biała. Atak zimy pokrzyżował plany drogowców przy przebudowie ul. Cieszyńskiej. Źródło: UM Bielsko-Biała
d70xvj5

Niesprzyjająca pogoda wymusiła przygotowanie nowego planu robót, rozpisanego do połowy marca. W zależności od postępu prac, zaplanowano trzy zmiany organizacji ruchu. Na odcinku od ronda u wlotu na ul. Nowomiędzyrzecką do ronda przy ul. Jaworzańskiej ma zostać wprowadzona docelowa organizacja ruchu z dwoma pasami na obu jezdniach. Dzięki zakończeniu budowy mostu na rzece Wapienica, pomiędzy rondem z ul. Jaworzańską a rondem przy ul. Wapienickiej ruch zostanie przeniesiony na docelowe jezdnie (po jednym pasie ruchu). Jeśli warunki pozwolą, na fragmencie ul. Cieszyńskiej od granicy miasta do ronda z ul. Międzyrzecką będą wykonywane prace brukarskie. Wiąże się to jednak z wprowadzeniem na około tydzień ruchu wahadłowego.

Bielsko-Biała. Różne warianty robót na ul. Cieszyńskiej

Przy małej pokrywie śniegu i niewielkich ujemnych temperaturach na najbardziej rozkopanym fragmencie ul. Cieszyńskiej - pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Wapienicką i Stanisława Skrzydlewskiego – planowane są: wywóz nadmiaru gruntu, budowa fundamentów ekranów akustycznych, montaż balustrad, zabudowa oraz regulacja krat i włazów. Możliwa jest także budowa kanalizacji deszczowej w rejonie wjazdu na lotnisko, przebudowa pobliskiej sieci energetycznej niskiego napięcia, budowa elementów kanalizacji deszczowej czy montaż barierek dla pieszych.

d70xvj5

Po roztopie pokrywy śniegu i ustaniu zmarzliny gruntu - przy dodatnich temperaturach - możliwa zaś będzie kontynuacja robót brukarskich na odcinkach chodników po obu stronach ul. Cieszyńskiej od granicy miasta w kierunku ronda przy ul. Nowomiędzyrzeckiej oraz w rejonie nowego mostu na rzece Wapienica i dalej w kierunku skrzyżowania z ul. Skrzydlewskiego. Na odcinku od ronda Czesława Niemena do ul. Jesionowej zaplanowano także budowę nasypu pod poszerzenie korony drogi. Tu także przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą się odbywać roboty brukarskie.

W warunkach zbliżonych do zera stopni Celsjusza możliwe będą też - budowa sieci szerokopasmowej, betonowanie głowic pali pod ekrany akustyczne oraz roboty stabilizujące podłoże. W planach jest także budowa krawężników w ciągu głównym ulicy Cieszyńskiej - pomiędzy ulicami Nowogościnną a Skrzydlewskiego.

Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d70xvj5

Podziel się opinią

Share
d70xvj5
d70xvj5
Więcej tematów