Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Nowe zasady się nie sprawdziły. Jakie rozwiązanie?

Jeszcze przed końcem wakacji Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zmieni organizację ruchu na ul. Żywieckiej w rejonie skrzyżowania z ul. Górską. Dzięki nowemu rozwiązaniu ma być mniej zatorów i bezpieczniej.

Bielsko-Biała. Na ul. Żywieckiej wrócą stare zasady.Bielsko-Biała. Na ul. Żywieckiej wrócą stare zasady.Źródło: UM Bielsko-Biała, fot: Paweł Sowa
d3pi4ee
d3pi4ee

O potrzebie korekty organizacji ruchu na ul. Żywieckiej na dojeździe do skrzyżowania z ul. Górską od strony centrum miasta, mówiło się od momentu zakończenia jej modernizacji. Wprowadzone wówczas rozwiązanie zupełnie się nie sprawdziło. Na bardzo krótkim odcinku drogi kierowca, chcący skręcić w ulicę Górską, musi najpierw zjechać z lewego pasa na prawy, by po kilku metrach wrócić na lewy pas. To powoduje, że tworzą się tam zatory. Stąd decyzja MZD o przeprowadzeniu zmian.

Bielsko-Biała. Zmiana zasad ruchu na ul. Żywieckiej

Kierowcy jadący z centrum miasta i skręcający z ul. Żywieckiej w kierunku Straconki i dalej Międzybrodzia, nie będą już musieli zjeżdżać, jak dotąd, z lewego pasa. MZD otrzymał już pozytywną opinię policji na temat planowanej zmiany, a także uzyskał formalne zatwierdzenie z Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Rozwiązanie zostanie wprowadzone przed końcem wakacji.

Dodajmy, że kierowcy w Bielsku-Białej napotkają utrudnienia na al gen. Władysława Andersa. Rozpoczęła się bowiem naprawa elementów wiaduktu. W poniedziałek, 16 sierpnia, o godz. godz. 8.00 zostaną zamknięte lewe (wewnętrzne) pasy jezdni alei w obu kierunkach w strefie wiaduktu nad ul. Karpacką. Tymczasowa organizacja ruchu ma umożliwić wymianę uszkodzonych dylatacji (szczelin między częściami konstrukcji) wiaduktu. Zakończenie robót planowane jest 10 września.

"Lex TVN". Jarosław Gowin spotka się z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pi4ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pi4ee
Więcej tematów