Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Duże zmiany na najbardziej urokliwej uliczce miasta. Ucieszą się młode pary

Ulica Schodowa w Bielsku-Białej zmieni swój wygląd. Pierwsze prace już ruszyły. Rozpoczął się remont jednej z kamienic.

Bielsko-Biała. Remont kamienicy to początek zmian na ul. Schodowej.Bielsko-Biała. Remont kamienicy to początek zmian na ul. Schodowej.Źródło: UM Bielsko-Biała, fot: Paweł Sowa
dk9hvkh
dk9hvkh

Ulica Schodowa należy do najpiękniejszych w Bielsku-Białej. Wije się ostro od ulicy Zamkowej aż do samego rynku. Nic dziwnego, że jest jednym z ulubionych miejsc młodych par, które właśnie na niej organizują sobie ślubne sesje zdjęciowe. Niestety uliczka jest bardzo zniszczona i wymaga kompleksowego remontu.

Bielsk-Biała. Ul. Schodowa zaczyna zmieniać swoje oblicze

Przechodzący ostatnio tamtędy mogli zauważyć ustawione od strony tej ulicy rusztowania. To wspólnota mieszkaniowa z udziałem miasta rozpoczęła remont konserwatorski budynku przy ul. Zamkowej 8, który sięga od ul. Zamkowej aż przez całą długość schodów ul. Schodowej. Remont obejmuje m.in.: naprawę dachu, kominów, elewacji, a także wprowadzenie do budynku centralnego ogrzewania z sieci miejskiej. Na wykonanie remontu, wspólnota mieszkaniowa otrzymała pieniądze z puli miejskiego konserwatora zabytków – uchwałę w sprawie dotacji celowej na remont konserwatorski w wysokości 150.000 zł w marcu podjęli radni. Wysokość dotacji stanowi 76 procent koniecznych kosztów remontu.

To nie koniec zmian w obrębie ul. Schodowej. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej czeka właśnie na projekt przebudowy nawierzchni ulicy i schodów w rejonie ul. Zamkowej 8. - Realizacja przebudowy nastąpi w przyszłym roku. Co prawda, projekt miał być gotowy w połowie tego roku, ale przedłużające się uzgodnienia konserwatorskie spowodowały, że finał prac projektowych nastąpi prawdopodobnie dopiero na początku listopada - zapowiada Miejski Zarząd Dróg.

Bat na patoinfluencerów? Policja sprawdza piratów drogowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk9hvkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk9hvkh
Więcej tematów