Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Będzie nowy basen i łaźnia piwna

Bielska spółka wodociągowa Aqua przymierza się do budowy w mieście Parku Edukacji Ekologicznej, którego częścią będzie kryta pływalnia. W skład kompleksu mają też wchodzić: sauna, grota solna i łaźnia piwna.
Share
Bielsko-Biała. W mieście powstanie nowy basen.
Bielsko-Biała. W mieście powstanie nowy basen. Źródło: UM Bielsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
dzajuat

- W planach inwestycyjnych na lata 2021-2024 spółka przewiduje nakłady w wysokości 61,2 mln zł na realizację inwestycji pod nazwą Park Edukacji Ekologicznej Aqua. Obecnie trwa ocena prac nadesłanych w konkursie i jak wszystko dobrze pójdzie, to w 2024 r. bielszczanie będą mogli skorzystać z nowej krytej pływalni – poinformował urząd w Bielsku-Białej.

Park spółka planuje wybudować przy ul. Tańskiego w Bielsku-Białej. Na ogłoszony jesienią 2020 r. konkurs wpłynęło sześć koncepcji architektoniczno-urbanistycznych. Jak informują bielscy urzędnicy, zakładają one budowę krytego basenu na os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.

Bielsko-Biała. Mieszkańcy zyskają nowy basen

Park Edukacji Ekologicznej Aqua składać się ma m.in. z czterech sal z hallem wystawienniczym, kompleksu basenowego z niecką sportową - osiem torów i widownia, niecek do nauki pływania, rekreacyjnej, solankowej i dla niemowląt, a także zjeżdżalni.

dzajuat

Część rekreacyjna kompleksu zostanie wyposażona w saunę z lodopadem, grotę solną, łaźnię piwną oraz kawiarnię. W budynku ma się też znaleźć lokal gastronomiczny na 100 osób. Całość ma obsługiwać parking podziemny i nadziemny na 300 miejsc.

Obecnie sąd konkursowy, który składa się m.in. z architektów, inżynierów oraz plastyka, ocenia przedstawione propozycje. Pod uwagę wezmą: jakość rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, efektywność energetyczną oraz walory architektoniczno-urbanistyczne. Wyniki konkursu mają być znane za kilka tygodni.

Ojciec Paweł Gużyński o biskupach: nie opłacało się gryźć ręki dającej pieniądze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzajuat

Podziel się opinią

Share
dzajuat
dzajuat
Więcej tematów