Trwa ładowanie...

Śląsk: Prapremiera "Kop-Ciuszka" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

Prapremiera spektaklu "Kop - Ciuszek, czyli bajka o Królewnie, co za dużo ciuchów miała" odbędzie się w sobotę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (woj. śląskie). Jak zapowiadają realizatorzy, to spektakl o odpowiedzialności za swoje decyzje.
Share
Śląsk: Prapremiera "Kop-Ciuszka" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie
Źródło: Fotolia, Fot: giuseppesavo
d1jpqbi

Znana wszystkim bajka o Kopciuszku jest dla realizatorów tylko punktem wyjścia i okazją do zabawy tym imieniem. Bohaterami są dziewczynka i samotnie wychowujący ją ojciec, gotów na wszystko dla swojej jedynaczki.

Autorem tekstu jest Grzegorz Reszka, spektakl reżyseruje Witold Jurewicz - tancerz, choreograf, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.

- Jest to zgrabnie i z dużą dozą dowcipu opowiedziana historia rozkapryszonej dziewczynki, której ojciec rekompensuje deficyty rodzinne kolejnymi podarunkami. Opowieść dzięki temu staje się przestrogą przed zbyt lekkodusznym i beztroskim odnoszeniem się do prozy życia i dóbr materialnych. Nie można mieć wszystkiego bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Jest także opowieścią o wartościach, przyjaźni, o dojrzewaniu, ale i dojrzałości, oraz jak dzięki temu łatwiej poradzić sobie w życiu - wyjaśniła rzeczniczka będzińskiego teatru Magdalena Tramer.

Podkreśliła, że spektakl może być też okazją do refleksji dla rodziców. - Współcześnie wielu rodziców jest na każde zawołanie dziecka, wyręczają je we wszystkim, utrudniając im wejście w dorosłość - mówiła.

Autorem muzyki jest Stanisław Rzepiela, a inspirowanej teledyskami scenografii - Maria Kanigowska. Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

d1jpqbi

Podziel się opinią

Share
d1jpqbi
d1jpqbi
Więcej tematów