Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: skrzynka Dworczyka zhakowana

Nieznane osoby miały dokonać ataku na prywatną skrzynkę pocztową szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Informacja na ten temat pojawiła się na facebookowym profilu jego żony Agnieszki. Według niej skradziono dokumenty, które już zostały udostępnione w rosyjskich serwisach. Nieco później Dworczyk napisał w oświadczeniu, że wpis na koncie jego żony jest sfabrykowany.

Nieoficjalnie: skrzynka Dworczyka zhakowanaNieoficjalnie: skrzynka Dworczyka zhakowanaŹródło: East News
d1j6u5w
d1j6u5w

Agnieszka Dworczyk miała przekazać na Facebooku wiadomość od swojego męża. "Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby" - czytamy we wpisie.

"Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi (pisownia oryginalna - red.)" - czytamy dalej.

Chwilę później z Facebooka zniknął profil żony Dworczyka.

d1j6u5w

Zobacz też: Barack Obama postawił Polskę pod pręgierzem. Jest reakcja z PiS

"Dworczyk poinformował służby"

- Michał Dworczyk pracuje nad oświadczeniem – mówi nieoficjalnie WP ważny polityk PiS. Z naszych informacji wynika, że rzeczywiście doszło do włamania zarówno na prywatną pocztę szefa KPRM, jak i konto żony Michała Dworczyka na Facebooku. Według polityka PiS minister poinformował służby o zdarzeniu. Zapewnił, że na prywatnej skrzynce mailowej nie miał dokumentów, które byłyby kluczowe dla bezpieczeństwa państwa.

Oświadczenie Dworczyka

Około północy Michał Dworczyk opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym potwierdził, że doszło do ataku na jego prywatną skrzynkę pocztową.

d1j6u5w

- Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny - napisał szef KPRM. Dodał, że zhakowane zostało również konto facebookowe jego żony.

Według Onetu wśród dokumentów, które pojawiły się w sieci, a rzekomo pochodzą ze skrzynki Dworczyka, miała znaleźć się m.in. korespondencja z Hubertem Królikowskim z Departamentu Analiz Przygotowań Obronnych Administracji. Królikowski miał przesłać informacje na temat projektu ustawy o rezerwach strategicznych oraz dokument z Departamentu Studiów Strategicznych z sierpnia 2020 roku pt. "Ułatwienia dla osiedlenia się w Polsce Białorusinów, w tym polskiego pochodzenia".

Próbowaliśmy się skontaktować z Michałem Dworczykiem, ale minister nie odebrał telefonu.

fb

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1j6u5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j6u5w
Więcej tematów