Trwa ładowanie...
d27dbku
d27dbku
IAR

Skarga na Władimira Putina trafiła do sądu. Jest odpowiedź

• Sąd w Moskwie odmówił zajęcia się skargą na Władimira Putina
• Autorem skargi jest Aleksiej Nawalny
• Skarga "nie podlega rozpatrzeniu w ramach procedur administracyjnych"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d27dbku

Moskiewski sąd nie zajmie się skargą, złożoną na Władimira Putina. Wniosek o zbadanie działalności prezydenta Rosji złożył w sądzie lider opozycji Aleksiej Nawalny.

Polityk tłumaczył, że chodzi mu o zbadanie, czy gospodarz Kremla nie naruszył ustawy antykorupcyjnej. Na swoim blogu opozycjonista wyjaśnia, że Władimir Putin przyznał firmie swojego zięcia półtora miliarda dolarów dotacji ze środków państwowych. Pieniądze trafiły na konto holdingu naftowo-chemicznego "Sibur", który jest uznawany za jedną z największych w Rosji firm tej branży.

Zdaniem Aleksieja Nawalnego, członek rady nadzorczej koncernu Kirił Szamałow jest pośrednio jego właścicielem. Jest też mężem córki prezydenta Rosji, co rodzi "konflikt interesów" przy przyznawaniu wszelkich dotacji z publicznych funduszy. Jednak Moskiewski Sąd Twerski odrzucił skargę Nawalnego twierdząc, że nie podlega ona rozpatrzeniu w ramach procedur administracyjnych.

Kreml nie skomentował tej sprawy. Za to deputowana z proputinowskiej partii "Jedna Rosja" Irina Jarowa nazwała postępowanie opozycyjnego polityka "teatrem absurdu" i "antykonstytucyjną prowokacją".

d27dbku

Podziel się opinią

Share

d27dbku

d27dbku
Więcej tematów