Trwa ładowanie...

Skanowali dane z bankomatów - wpadli w Bydgoszczy

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali osoby zajmujące się skimmingiem. Dwaj obywatele Bułgarii trafili do policyjnego aresztu. Za podrabianie środków płatniczych grozi do 25 lat więzienia.

Skanowali dane z bankomatów - wpadli w BydgoszczyŹródło: Jupiterimages
doj60o0
doj60o0

Bydgoscy funkcjonariusze zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież danych z kart płatniczych. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zbierali informacje o osobach zajmujących się skimmingiem. Do realizacji doszło wczorajszego popołudnia. Na ulicy Skłodowskiej-Curie, przy jednym z bankomatów, kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. W torbie jednego z nich znajdowała się nakładka bankomatowa z mini kamerą i czytnik kart bankomatowych tzw. skimmer - podał kom. Maciej Daszkiewicz z KW Policji w Bydgoszczy

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. 40-latek razem z kolegą trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo podrabiania środków płatniczych grozi kara do 25 lat więzienia. Teraz zabezpieczonymi urządzeniami zajmą się policyjni biegli. Prowadzone w tej sprawie śledztwo odpowie na pytanie czy zatrzymani obywatele Bułgarii mają na swoim koncie inne przestępstwa.

doj60o0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doj60o0
Więcej tematów