Trwa ładowanie...
d1kp64z

Skandaliczne słowa o Auschwitz i natychmiastowa reakcja ministra. Jest dymisja szefa POT

Minister turystyki Witold Bańka podjął decyzję o dymisji prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego. To jego reakcja na jego sugestie, aby z programów wizyt grup zagranicznych dziennikarzy wykreślić Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie i KL Auschwitz-Birkenau.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olszewski chciał usunąć z KL Auschwitz z turystycznej mapy Polski
Olszewski chciał usunąć z KL Auschwitz z turystycznej mapy Polski (PAP, Fot: PAP)
d1kp64z

- Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie - próbował argumentować szef POT.

- To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała - powiedział w "Gazecie Wyborczej" Olszewski. Twierdził, że podczas krótkich wizyt trudno wytłumaczyć skomplikowaną polską historię. Szef POT podkreślał, że chce pokazać Polskę od "najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę".

Fala oburzenia, którą wywołały te słowa spotkała się z natychmiastową odpowiedzią resortu sportu i turystyki. Na słowa zareagował minister Witold Bańka.

Olszewski był szefem Polskiej Organizacji Turystycznej od marca. Wcześniej był prezesem uzdrowisk w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju. Dwukrotnie kandydował także z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Źródło: WP Wiadomości

d1kp64z

Podziel się opinią

Share
d1kp64z
d1kp64z
Więcej tematów