Trwa ładowanie...

Skandaliczna zabawa przed Sejmem. Zachęcali niepełnosprawnego do rzucania jajkami

Uczestnicy zorganizowanego przed Sejmem protestu zachęcali niepełnosprawnego chłopaka, by rzucał jajkami w zdjęcia polityków PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. - Ale ładnie rzuciłeś - dopingowali go.

Skandaliczna zabawa przed Sejmem. Zachęcali niepełnosprawnego do rzucania jajkamiŹródło: Twitter.com/dariuszmatecki
djpdz1z
djpdz1z

W Sejmie od ponad miesiąca trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Ponieważ wejście na teren parlamentu jest mocno ograniczone, osoby wspierające protest zorganizowały na ul. Wiejskiej własny happening.

Na Twitterze pojawił się właśnie filmik, na którym widać, jak grupa osób rzuca jajkami w umocowane na taczkach zdjęcia polityków: prezydenta RP Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

"O jak pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś"

W pewnym momencie protestujący zachęcają niepełnosprawnego chłopaka, by się do nich przyłączył. - Proszę bardzo, rzucaj - mówi jedna z kobiet. - Dobrze robisz! O jak pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś, jeszcze w Dudę! - dodają inni.

Po kilku rzutach zaczyna brakować jajek. – Jeszcze, jeszcze – domaga się chłopak coraz mocniej dopingowany przez protestujących.

djpdz1z

Nagle jedna z osób reflektuje się, że jest to niestosowne i mówi, by nie stosować przemocy. - To nie przemoc. Tylko jajkami rzucamy - słyszy szybką odpowiedź.

Protest trwa już ponad miesiąc

Protest niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie trwa od 18 kwietnia. Protestujący zgłaszali dwa postulaty - zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy oraz wprowadzenia dodatku "na życie" w kwocie 500 złotych miesięcznie.

Protestujący uważają, że dotychczas zrealizowano tylko jeden z ich postulatów. Chodzi o podniesienie renty socjalnej. Zgodnie z ustawą, którą podpisał już prezydent, renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

Zobacz także Paweł Kukiz: Marek Jakubiak: PiS będzie musiało bać się Donalda Tuska

Prezydent podpisał również ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych i wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Zdaniem autorów ustawy (posłowie PiS) spełnia ona jeden z postulatów protestujących w Sejmie i przyniesie gospodarstwom z osobą niepełnosprawną miesięcznie około 520 zł oszczędności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djpdz1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djpdz1z
Więcej tematów