Trwa ładowanie...

Skandal w Witaszycach pod Jarocinem. Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiarę

Wikariusz Kamil I. odwołany z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach. Miał namawiać 14-letniego chłopca na seks. Ksiądz został zatrzymany przez policję, śledztwo prowadzi prokuratura. To kolejny duchowny, który odchodzi z tej parafii.

Skandal w Witaszycach pod Jarocinem. Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiaręŹródło: Pixabay.com
d1wfq0m
d1wfq0m

Sprawa wybuchła 14 grudnia. Policja zatrzymała w Jarocinie byłego już wikariusza parafii w Witaszycach. Jest podejrzewany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym.

"Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Jarocinie i do jego zakończenia niewiele mogę powiedzieć o sprawie. Mogę jedynie potwierdzić, że faktycznie duchowny jest podejrzany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Ksiądz został zatrzymany na podstawie nakazu prokuratorskiego" - zdradziła w rozmowie z portalem wlkp24.info mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

d1wfq0m

Mieszkańcy miejscowości w szoku. "Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci"

Dzień przed zatrzymaniem został odwołany z funkcji wikariusza. Ksiądz Kamil I. miał namawiać 14-letniego chłopca na seks. Wcześniej był lubianym w miejscowości duchownym. Uczył w szkole, jeździł z dziećmi na salę gimnastyczną do pobliskiej wsi.

- Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci. A co, jeśli skrzywdził już jakieś dziecko, które nie powiedziało o tym dorosłym? - mówią "Super Expressowi" parafianie.

Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiarę. Chłopiec zawiadomił rodziców, a ci policję. "Robił to za pomocą SMS-ów i komunikatorów internetowych" - powiedział Marcin Meler, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

To kolejne zawirowanie, jakie nastąpiło w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach. W połowie listopada z pełnienia służby zrezygnował proboszcz - ksiądz kanonik Błażej Michalewski

d1wfq0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wfq0m
Więcej tematów