Trwa ładowanie...
d4i8xrp

Skandal w szkole. Ksiądz pokazał dzieciom drastyczny film o Halloween

Dzieci z czwartej klasy szkoły podstawowej na lekcji religii musiały oglądać drastyczny film przestrzegający przed Halloween. Ksiądz, który wyświetlił uczniom przerażające obrazy rodem z filmu "Egzorcysta", nie pracuje już w szkole, proboszcz zwolnił go też z praktyki diakońskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz wykazał się brakiem wrażliwości - nie powinien pracować z dziećmi
Ksiądz wykazał się brakiem wrażliwości - nie powinien pracować z dziećmi (WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d4i8xrp

Do bulwersującego zachowania księdza doszło w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" w Ostrowie Wielkoplskim. Pokazał dzieciom film "10 powodów, dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween", w którym są drastyczne, krwawe obrazy i przerażająca muzyka. Rodzice poskarżyli się dziennikarzom wlkp24.info, że ich dzieci bardzo to przeżyły, nie mogły zasnąć. Jedna matka uważa, że teraz jej córka będzie bała się wyjść z domu w Halloween.

Zobacz też: Gessler krytykuje Halloween

Młody diakon zdaje się nie dostrzegać problemu, materiał obejrzał wcześniej i nawet ostrzeżenie na początku filmu: "Uwaga! Materiał zawiera drastyczne obrazy i zdjęcia" nie zrobiło na nim wrażenia. Władze szkoły zwolniły księdza, zamierzają przeprosić rodziców i zapewnić uczniom opiekę psychologiczną.

d4i8xrp

- Ksiądz jest już zwolniony z praktyki diakońskiej. Także chciałbym przeprosić wszystkich uczniów oraz rodziców. Taka lekcja religii nie powinna mieć miejsca – mówi ksiądz prałat Andrzej Szudra, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: wlkp24.info

Przeczytaj też: Politycy PiS chcą zakazać Halloween w szkołach. "Te dynie są przerażające"

KEP o Halloween: nie ma szans na jego zaadaptowanie w Polsce

Halloween szkodzi dzieciom? "Bajka o Scooby Doo jest gorsza"

d4i8xrp

Podziel się opinią

Share
d4i8xrp
d4i8xrp
Więcej tematów