Trwa ładowanie...
dvvd7i5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skandal w SKW. Wszczęto śledztwo ws. nieprawidłowości w jednej z jednostek

Prokuratura wojskowa w Poznaniu bada sprawę nieprawidłowości w jednej z jednostek Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Śledczy nie potwierdzają na razie, czy chodzi o kwestię rzekomej defraudacji w SKW 500 tys. zł, o której informowały media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandal w SKW. Wszczęto śledztwo ws. nieprawidłowości w jednej z jednostek
(WP)
dvvd7i5

Radio Zet podało, że do defraudacji miało dojść w jednostce Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Gdyni. Informacji tych nie chciał we wtorek potwierdzić ani skomentować rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe.

- Prowadzimy postępowanie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednej z jednostek organizacyjnych SKW. W związku z tym, że materiały, którymi dysponujemy są niejawne, nie możemy powiedzieć nic więcej na temat tego postępowania - powiedział Schewe.

Rzecznik nie potwierdził, że chodzi o jednostkę w Gdyni, nie powiedział też, od kiedy prowadzone jest postępowanie.

Radio Zet podało, że w ciągu kilku lat z kasy jednostki SKW w Gdyni wyprowadzone zostały pieniądze z funduszu operacyjnego. To środki przeznaczane na opłacanie tajnych informatorów, legalizację fałszywych dokumentów czy zakładanie fikcyjnych firm.

dvvd7i5

Podziel się opinią

Share

dvvd7i5

dvvd7i5
Więcej tematów