Trwa ładowanie...
d1xmcdn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skandal w Niemczech. Strażnicy znęcali się nad uchodźcami

Pracownicy prywatnej agencji ochrony mieli znęcać się na uchodźcami w ośrodku dla azylantów w Burbach w Nadrenii Północnej- Westfalii. Prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo przeciwko czterem strażnikom pracującym w tym ośrodku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandal w Niemczech. Strażnicy znęcali się nad uchodźcami
(Policja.pl)
d1xmcdn

Policja i prokuratura pokazały zdjęcie, na którym widać leżącego na podłodze mężczyznę, ze związanymi na plecach rękami, i stojących nad nim dwóch pracowników agencji ochrony, z których jeden trzyma nogę na szyi ofiary.

Zdjęcie to pochodzi z telefonu jednego z ochroniarzy. Podczas rewizji u podejrzanych strażników policja znalazła jeszcze inne zdjęcia i krótkie filmy, na których widać, jak znęcają się nad mieszkańcami ośrodka dla azylantów w Burbach.

- To są obrazy, które znamy jedynie z Guantanamo - powiedział Frank Richter z policji w Hagen, nawiązując do więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej na Kubie.

d1xmcdn

Według telewizji WDR, do podobnych incydentów dochodziło także w ośrodku dla azylantów w Essen.

- Nie będziemy tolerować aktów przemocy wobec osób ubiegających się o azyl. Ludzie, który tyle przeszli, muszą mieć pewność, że ich chronimy - oświadczył minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger, żądając szybkiego ukarania winnych.

d1xmcdn

Podziel się opinią

Share

d1xmcdn

d1xmcdn
Więcej tematów