Trwa ładowanie...

Skandal w Niemczech. Strażnicy znęcali się nad uchodźcami

Pracownicy prywatnej agencji ochrony mieli znęcać się na uchodźcami w ośrodku dla azylantów w Burbach w Nadrenii Północnej- Westfalii. Prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo przeciwko czterem strażnikom pracującym w tym ośrodku.
Share
Skandal w Niemczech. Strażnicy znęcali się nad uchodźcami
Źródło: Policja.pl
d3jj0x8

Policja i prokuratura pokazały zdjęcie, na którym widać leżącego na podłodze mężczyznę, ze związanymi na plecach rękami, i stojących nad nim dwóch pracowników agencji ochrony, z których jeden trzyma nogę na szyi ofiary.

Zdjęcie to pochodzi z telefonu jednego z ochroniarzy. Podczas rewizji u podejrzanych strażników policja znalazła jeszcze inne zdjęcia i krótkie filmy, na których widać, jak znęcają się nad mieszkańcami ośrodka dla azylantów w Burbach.

- To są obrazy, które znamy jedynie z Guantanamo - powiedział Frank Richter z policji w Hagen, nawiązując do więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej na Kubie.

Według telewizji WDR, do podobnych incydentów dochodziło także w ośrodku dla azylantów w Essen.

- Nie będziemy tolerować aktów przemocy wobec osób ubiegających się o azyl. Ludzie, który tyle przeszli, muszą mieć pewność, że ich chronimy - oświadczył minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger, żądając szybkiego ukarania winnych.

d3jj0x8

Podziel się opinią

Share
d3jj0x8
d3jj0x8
Więcej tematów