Trwa ładowanie...
dzyuzv8

Skandal na Dworcu Centralnym; wykryto przyczynę awarii?

Urządzenia do zasilania awaryjnego na warszawskim Dworcu Centralnym nie były serwisowane od dwóch lat - wynika z ustaleń komisji Urzędu Transportu Kolejowego, która bada przyczyny ciemności, jakie sparaliżowały Dworzec dwa tygodnie temu. Do ustaleń komisji dotarło RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandal na Dworcu Centralnym; wykryto przyczynę awarii?
dzyuzv8

Według informacji RMF FM, przedstawiciele PKP Energetyka będą musieli wyjaśnić kontrolerom, dlaczego sprzęt nie był serwisowany. To ta firma podpisała z zarządcą Dworca umowę na utrzymanie urządzeń we właściwym stanie.

To jednak nie jedyne niedopatrzenie dotyczące zasilania dworca. Okazało się również, że na jednej baterii działało zbyt wiele obwodów istotnych dla funkcjonowania ruchu kolejowego i dworca, co także przyczyniło się do ogromnych problemów.

Dwa tygodnie temu Dworzec Centralny pogrążył się w kompletnych ciemnościach, nie jeździły pociągi, nie działała informacja. Przez okoły trzy godziny zdezorientowani pasażerowie koczowali przed wejściami na Dworzec, nie wiedząc co się dzieje ani nie mogąc uzyskać żadnych informacji na temat pociągów. Jeszcze wiele godzin po usunięciu awarii pociągi były opóźnione, a ruch na Dworcu powoli wracał do normy.

Będą kontrole dworców kolejowych w całej Polsce - ustalił reporter RMF FM Paweł Świąder. Urząd Transportu Kolejowego sprawdzi ich bezpieczeństwo energetyczne po awarii na Dworcu Centralnym.

dzyuzv8

Podziel się opinią

Share

dzyuzv8

dzyuzv8
Więcej tematów