Trwa ładowanie...

Sinice wciąż groźne. Lista czynnych kąpielisk

Piękna pogoda, słońce i wysokie temperatury. Wszystko to zachęca do wypoczynku nad brzegiem Bałtyku. Niestety plany wielu urlopowiczów zostały pokrzyżowane z powodu zakwitu sinic.

Share
Sinice wciąż groźne. Lista czynnych kąpielisk
Źródło: iStock.com
d32v537

Trójmiejskie plaże nieczynne z powodu sinic

Zgodnie z informacją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku sinice zaatakowały przybrzeżne wody na wszystkich plażach Trójmiasta. W związku z tym wypoczywający na tym obszarze będą musieli zrezygnować z morskich kąpieli. Urlopowicze z rejonów objętych zakazem, pragnący wypoczynku w wodzie muszą ruszyć w podróż do pobliskiego Mikoszewa lub Rewy. Tam wywieszono już białe flagi oznaczające otwarcie kąpielisk.

Sinice opuściły Hel

Sytuacja na Półwyspie Helskim uległa znaczącej poprawie. Nieczynne pozostaje już tylko kąpielisko w Juracie. Ku uciesze turystów zakaz pływania został odwołany w Chałupach i na Helu, gdzie czynne są Duża i Mała Plaża, oraz kąpielisko Na Cyplu. Przed momentem białe flagi wywieszono również na wszystkich plażach w Jastarni. Wypoczywający we Władysławowie także mogą już zażywać kąpieli na wszystkich okolicznych plażach.

d32v537

Karwia i Jastrzębia Góra wciąż niedostępne

Wyniki najnowszych badań nie pozwoliły na otwarcie plaży w Karwii, gdzie zagęszczenie kwitnących sinic jest wciąż bardzo duże. Poprawie uległa jakość wody w Jastrzębiej Górze, gdzie do użytku wypoczywających zostało oddane kąpielisko przy wejściu nr 25, wciąż zamknięte pozostają wody przy wejściach nr 22 i 23. Czym dalej na zachód, tym lepszy stan wody. Z uroków Bałtyku można korzystać na wszystkich plażach od Łaby po Świnoujście.

Pogoda na nadchodzące dni

Pogoda we wszystkich nadmorskich miastach zapowiada się bardzo słonecznie. Nadchodzące dzniy przyniosą stale rosnące temperatury. W Łebie termometry wskażą dziś 24 st. C, a do soboty słupki rtęci będą sięgały coraz wyżej. W Zatoce Gdańskiej oraz na Helu będzie jeszcze cieplej. W najbliższych dniach można się tam spodziewać upałów sięgających 30 st. C. Do niewielkiego załamania pogody może dojść dopiero w niedzielę. Z powodu wysokich temperatur miejscami tworzyć się będą burze z gwałtownymi opadami oraz silnym wiatrem. Po niedzielnych zawirowaniach pogodowych nowy tydzień przyniesie dużo słońca i upałów

d32v537

Podziel się opinią

Share
d32v537
d32v537
Więcej tematów