Trwa ładowanie...
dmxsplc

Singapur: rozdzielone bliźniaczki robią postępy

Syjamskie bliźniaczki z Nepalu, rozdzielone w Singapurze dwa i pół tygodnia temu podczas spektakularnej, trwającej ponad 90 godzin operacji, mają się coraz lepiej.

dmxsplc
dmxsplc

Ganga i Dżamuna oddychają już bez pomocy aparatury medycznej, mają świetny apetyt, a infekcje, które pojawiły się po operacji, zaczynają ustępować dzięki antybiotykom - poinformował w piątek singapurski szpital, w którym leżą dziewczynki.

Dżamuna, która w niedzielę przeszła drugi przeszczep skóry, aktywnie reaguje na swą rodzinę, a jej siostrzyczka otwiera oczka i uśmiecha się, kiedy słyszy swoje imię. Gangę kolejny przeszczep skóry czeka prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Zrośnięte główkami dzieci rozdzielono 10 kwietnia. Singapurczycy, którzy zebrali na leczenie dzieci 360 tys. dolarów amerykańskich (650 tys. dolarów singapurskich), żywo interesują się stanem zdrowia przywiezionych z Nepalu dzieci; pod szpital w centrum Singapuru nadal przychodzą tłumy mieszkańców.

11-miesięczne dziewczynki przybyły do Singapuru pół roku temu; koszty operacji pokryło w całości singapurskie społeczeństwo, które żywo odpowiedziało na apel o pomoc dla bliźniąt. Koszty operacji oszacowano na ponad sto tysięcy singapurskich dolarów (56 tys. dolarów amerykańskich). Reszta zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na dalszą opiekę nad dziećmi.(jd)

dmxsplc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmxsplc
Więcej tematów