Trwa ładowanie...

Sindbad o wypadku autokaru w Niemczech

Przedstawiciele firmy Sindbad przerywają milczenie. Po trzech dniach od wypadku autokaru w Niemczech, należącego do opolskiego przewoźnika, spotkali się z mediami i przekazali informacje dotyczące zdarzenia.

Share
Sindbad o wypadku autokaru w Niemczech
Źródło: PAP/EPA, Fot: Peter Endig
dfv121a

Mówili między innymi o osobach, które były na pokładzie autokaru i uczestniczyły w tragicznym wypadku. Wśród nich było 2 kierowców, 1 pilot i 63 pasażerów. Dwóch z nich zmarło. To kobieta i mężczyzna. 64 poszkodowanych zostało wysłanych do szpitali. W sobotę placówkę opuściło 17 osób, wczoraj - 8, dzisiaj wyjdzie 6. W szpitalu wciąż są 33 osoby.

Reprezentanci firmy Sindbad przekazali także informacje dotyczące dwóch kierowców, którzy na zmianę prowadzili autokar. Pierwszy z nich za kierownicą pojazdu zasiadł w Opolu, o godzinie 20.00 w piątek. Autokar prowadził do miejscowości Żarska Wieś na granicy polsko-niemieckiej. Tam zarządzono 50-minutowy postój. Drugi kierowca przejął kierownicę 23 minuty po północy. Do wypadku doszło około 1.45.

dfv121a

Kierowca, który prowadził autobus w chwili, gdy doszło do wypadku, ma 44 lata i w firmie Sindbad pracuje od 2006 roku. Jak zapewnia przewoźnik, ma ważne badania lekarskie i wszelkie uprawnienia do prowadzenia autokarów.

Firma mówiła, że autokar, którym podróżowali pasażerowie, przeszedł badania techniczne 8 lipca tego roku. Wyposażony był w system ABS, ASR i system kontroli trakcji. Został wyprodukowany przez firmę Setra. - To mercedes wśród tego typu pojazdów - stwierdził przedstawiciel firmy.

Przewoźnik zaznacza, że średni wiek pojazdów, należących do Sindbada, nie przekracza 3 lat. Przedstawiciele mówili, że firma posiada najnowocześniejszą flotę autokarową w tej części Europy.

W Dreźnie wciąż pracują dwaj przedstawiciele przewoźnika, którzy są w kontakcie z lokalnymi służbami oraz Ambasadą Polski w Berlinie. Koordynują oni przyjazdy rodzin do bliskich, którzy są w szpitalach. Zagwarantowano im bezpłatne zakwaterowanie.

Autokar, który uległ wypadkowi, był ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Warta.

dfv121a

Podziel się opinią

Share
dfv121a
dfv121a
Więcej tematów