Trwa ładowanie...
pogoda

Silny porywisty wiatr, mgły i oblodzenia. Oto co nas czeka w weekend

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami i silnym wiatrem, w najbliższych dniach, w kilku regionach kraju.

Share
Silny porywisty wiatr, mgły i oblodzenia. Oto co nas czeka  w weekend
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3tszma

Gęste mgły i marznący deszcz utrudniają od rana poruszanie się po drogach. W niedziele i poniedziałek ma być jeszcze gorzej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami i silnym wiatrem, w najbliższych dniach, w kilku regionach kraju.

Widzialność dramatycznie spadła. W Łodzi do 100 metrów, Częstochowie, Kętrzynie i Płocku do 200 metrów, Elblągu i Sulejowie do 400 metrów, Katowicach do 500 metrów, Olsztynie Mikołajkach i w Mławie do 600 metrów, a w Poznaniu do 700 metrów.

Poza utrudnieniami z widocznością w województwie zachodniopomorskim w sobotę i całą noc z soboty na niedzielę, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z południowego zachodu. W województwie małopolskim na niedzielę i poniedziałek wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

W woj. pomorskim od godzin południowych do rana prognozuje się wystąpienie silnego południowo-zachodniego i zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, nad morzem od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h.

W woj. kujawsko-pomorskim prognozuje się wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h.

Źródło: TVN Meteo

d3tszma

Podziel się opinią

Share
d3tszma
d3tszma
Więcej tematów