Trwa ładowanie...
japonia

Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Japonii, ostrzeżenie przed tsunami

Trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera wystąpiło w sobotę rano czasu lokalnego na Pacyfiku, w pobliżu wschodniego wybrzeża Japonii. Jak poinformowała japońska telewizja publiczna, władze wydały ostrzeżenie przed tsunami, które jednak dość szybko odwołały.

Share
Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Japonii, ostrzeżenie przed tsunami
Źródło: AFP, Fot: HO / TEPCO
d2e7z21

Ostrzeżenie dotyczyło m.in. regionu, gdzie znajduje się zniszczona w 2011 roku przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrownia atomowa Fukushima. Po dwóch godzinach alarm jednak odwołano. Wysokość fal nie przekraczała 20 cm.

Japońska Agencja Meteorologiczna poinformowała, że trzęsienie miało siłę 6,8 w skali Richtera. Początkowo identyczną siłę wstrząsów podawała amerykańska służba geologiczna USGS, ale później jednak skorygowała ją na 6,5.

d2e7z21

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Pacyfiku, 165 km na wschód od miasta Iwaki, a jego ognisko około 10 km pod powierzchnią morza.

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących ewentualnych poszkodowanych czy zniszczeń.

Japonia leży na styku trzech płyt tektonicznych i trzęsienia ziemi występują tam stosunkowo często. W marcu 2011 roku potężne trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały na północnym wschodzie Japonii śmierć blisko 19 tysięcy ludzi i ogromne zniszczenia.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2e7z21

Podziel się opinią

Share
d2e7z21
d2e7z21
Więcej tematów