Trwa ładowanie...
ycipk-38tq8p

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji. Każdy taki wstrząs może wywołać tsunami

Silne trzęsienie ziemi odnotowano u wybrzeży Indonezji. Wstrząs o magnitudzie 6,1 miał miejsce pod dnem morskim we wschodniej części kraju.W takich wypadkach władze najbardziej obawiają się fal tsunami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W przypadku wstrząsów podmorskich największym zagrożeniem jest tsunami
W przypadku wstrząsów podmorskich największym zagrożeniem jest tsunami (usgs.gov)
ycipk-38tq8p

Szczegółowe informacje opublikowała amerykańska agencja zajmująca się śledzeniem i badaniem wstrząsów sejsmicznych USGS. Według badaczy wstrząs miał miejsce na głębokości 37,4 km, czyli głęboko pod powierzchnią dna morskiego i w odległości ponad 140 km od lądu.

Tego rodzaju trzęsienie ziemi w terenie zabudowanym mogłoby spowodować poważne straty. Tym razem władze Indonezji nie spodziewają się jednak ani ofiar ani fal tsunami.

Każdy wstrząs w tym rejonie jest bardzo uważnie śledzony z uwagi na potencjalnie katastrofalne skutki. We wrześniu 2018 r. trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 i późniejsze tsunami zabiło ponad 2 200 osób w Indonezji. Wielu zaginionych nie udało się odnaleźć. Kolejny kataklizm zdarzył się w grudniu 2018 r.

ycipk-38tq8p

Tsunami w Europie. Zobacz, dlaczego może wywołać je wulkan

Najtragiczniejsze trzęsienie ziemi miało miejsce 26 grudnia 2004 r. Wtedy wstrząs o manitudzie 9,1 spowodował wielometrowej wysokości fale tsunami, które zabiły prawie 228 tys. ludzi w całym basenie Oceanu Indyjskiego. Najwięcej, bo przeszło 170 tys. ofiar było w Indonezji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-38tq8p
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-38tq8p

ycipk-38tq8p
ycipk-38tq8p