Trwa ładowanie...
d1phjw6
d1phjw6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Silne trzęsienie ziemi na Krecie, nie ma ofiar

Trzęsienie ziemi o sile ponad 6 w skali Richtera nawiedziło grecką wyspę Kretę, powodując pomniejsze szkody. Nie ma ofiar w ludziach. Wstrząsy odczuto również w Atenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1phjw6

Według greckiego instytutu geodynamiki w Atenach hipocentrum wstrząsów o sile 6,2 znajdowało się 23 km pod dnem morza, 68 km na wschód od miasta Chania.

Według amerykańskich służb sejsmologicznych (USGS) wstrząsy miały siłę 6,4.

Jak powiedział wiceburmistrz miasta Chania, Manusos Lionakis, chociaż trzęsienie było bardzo silne i trwało długo, "na szczęście nie ma większych strat". Wstrząsy trwały 40-50 sekund - relacjonowali mieszkańcy.

d1phjw6

Lionakis dodał, że prowadzone są inspekcje budynków starym mieście Chanii, gdzie popękały marmurowe fasady.

Nikt nie doznał obrażeń, poza spanikowanym mieszkańcem, który wyskoczył z balkonu na pierwszym piętrze i został lekko ranny. Wylądował na dachu samochodu pod domem.

W pobliżu miasta odłamki skał zablokowały drogę i autobus; jego pasażerom nic się jednak nie stało.

Grecja często nawiedzana jest przez trzęsienia ziemi, które w większości nie powodują poważniejszych strat. Najgorsze - o sile 5,9 - miało miejsce w 1999 roku; zginęło wtedy 143 ludzi.

d1phjw6

Podziel się opinią

Share

d1phjw6

d1phjw6
Więcej tematów