Trwa ładowanie...
d456c50

Sikorski zaapelował do przywódców UE

Szef MSZ Radosław Sikorski zaapelował o udział przywódców UE we wrześniowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Warszawie. - To jest bardzo ważne dla naszych partnerów na wschodzie - zaznaczył minister.

Share
d456c50

Wtorek jest drugim dniem konferencji szefów komisji spraw zagranicznych parlamentów krajów UE, która odbywa się w Warszawie.

Sikorski zaapelował do gości warszawskiego spotkania o "wpłynięcie na przywódców ich krajów, aby zechcieli oni być na szczycie". - To jest bardzo ważne dla naszych partnerów na wschodzie. Dla tych sześciu krajów, które deklarują, że są przywiązane do wartości europejskich - podkreślił minister. Dodał, że to jak te państwa w praktyce realizują wartości europejskie "będzie weryfikowane".

- I wiemy, że tutaj jeszcze nie jest tak, jak powinno być, ale obecnością na szczycie pokazujemy, że te kraje są dla nas ważne" - zaznaczył Sikorski. - Dlatego bardzo proszę o wpływanie na waszych liderów - zwrócił się z prośbą do gości spotkania minister.

Przyznał, że jest problem reprezentacji Białorusi na szczycie z powodu represji, które mają miejsce w tym kraju. - Konsensus wydawał być się taki, że powinien być to minister spraw zagranicznych - mówił Sikorski. Podkreślił, że nie wchodzi w grę zapraszanie osób, które są objęte sankcjami wizowymi.

d456c50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d456c50
Więcej tematów