Trwa ładowanie...

Sikorski w związku z wydarzeniami na Ukrainie skraca wizytę w Iranie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował w sobotę, że w związku z sytuacją na Ukrainie skraca wizytę w Iranie. Podczas konferencji z szefem MSZ Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem ogłosił, że wraca do Warszawy.

Share
Sikorski w związku z wydarzeniami na Ukrainie skraca wizytę w Iranie
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d44w43h

Sikorski podczas swojej wizyty w Teheranie miał się w niedzielę spotkać z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Szef polskiego MSZ miał też rozmawiać z szefem Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Alim Szamchanim oraz przewodniczącym parlamentu Alim Laridżanim.

Rozmowy miały dotyczyć m.in. odbudowy polsko-irańskich stosunków gospodarczych. Jednym z tematów miał być też irański program nuklearny. "To, że przyjmą mnie najwyżsi przywódcy Iranu, da mi szansę zakomunikowania nadziei na powrót do większej normalności w stosunkach między Iranem a społecznością międzynarodową" - mówił Sikorski przed wylotem do Iranu.

Wizyta, która rozpoczęła się w piątek miała potrwać trzy dni. Po przylocie do Iranu Sikorski złożył wieniec na polskiej kwaterze na cmentarzu ormiańskim w Isfahanie; spotkał się też z gubernatorem prowincji Isfahan.

d44w43h

Podziel się opinią

Share
d44w43h
d44w43h
Więcej tematów