Trwa ładowanie...

Sikorski: rakiety Patriot w Polsce nie zagrażają Rosji

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oświadczył w wywiadzie dla francuskiej telewizji informacyjnej France 24, że rozmieszczenie baterii amerykańskich rakiet Patriot w Polsce ma charakter całkowicie obronny i nie jest wymierzone w Rosję.
Share
Sikorski: rakiety Patriot w Polsce nie zagrażają Rosji
Źródło: AFP
d2v9r23

W czasie nadanej we francuskiej stacji debaty o polityce zagranicznej Polski Sikorski był pytany, czy planowana lokalizacja w naszym kraju systemu obrony przeciwrakietowej Patriot może zagrażać Rosji. - To całkowicie obronny system, i rosyjscy ministrowie mówią otwarcie, że on im nie przeszkadza - odparł Sikorski. Dodał, że chodzi "tylko o jedną baterię" i że "nie należy tego wyolbrzymiać".

Szef dyplomacji zauważył, że za rządu Donalda Tuska doszło do wyraźnej poprawy stosunków polsko-rosyjskich. Zaznaczył, że można dostrzec ostatnio także pozytywne zmiany w Rosji. Jako przykład podał niedawne przemówienie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, potępiające okres stalinowski i przemoc jako metodę budowania potęgi państwowej. - To coś nowego w przypadku rosyjskich przywódców - ocenił Sikorski.

Rozmowę z szefem polskiej dyplomacji, nagraną dzień wcześniej, nadano w piątek w ramach "polskiego dnia" na antenie kanału francuskiej telewizji publicznej. Można tam oglądać przez cały dzień reportaże, wywiady i debaty ukazujące różne oblicza współczesnej Polski. W debacie oprócz ministra wzięli udział inni specjaliści od spraw międzynarodowych: Andrzej Ananicz, Bartosz Węglarczyk i Jarosław Guzy.

d2v9r23

Podziel się opinią

Share
d2v9r23
d2v9r23
Więcej tematów