Trwa ładowanie...
d1tgbwe

Siergiej Ławrow: Rosja jest gotowa współpracować z koalicją, by zwalczać IS w Ar-Rakce

• Szef rosyjskiego MSZ: jesteśmy gotowi koordynować działania z Amerykanami
• Rosjanie i koalicja podzielili "obowiązki" w walce z IS
• Koalicja zajmie się wyzwoleniem Rakki na wschodzie Syrii
• Rosjanie będą ich przy tym wspierać
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Ławrow: Rosja jest gotowa współpracować z koalicją, by zwalczać IS w Ar-Rakce
(AFP, Fot: Abd Doumany)
d1tgbwe

Rosja jest gotowa koordynować swe działania z kierowaną przez USA koalicją w Syrii w celu wyparcia Państwa Islamskiego (IS) z Ar-Rakki, uchodzącej za stolicę tzw. Państwa Islamskiego - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

- Jesteśmy gotowi, żeby koordynować nasze działania z Amerykanami, ponieważ Rakka leży we wschodniej Syrii i koalicja pod wodzą USA działa głównie tam - powiedział Ławrow, cytowany w poniedziałek przez agencję Interfax.

- Być może nie jest tajemnicą, jeśli powiem, że na pewnym etapie Amerykanie zasugerowali "podział obowiązków": rosyjskie siły powietrzne powinny koncentrować się na wyzwoleniu Palmiry, a międzynarodowa koalicja przy rosyjskim wsparciu skupi się na wyzwoleniu Rakki - dodał minister.

d1tgbwe

W poniedziałek oczekiwana jest nowa runda rozmów pokojowych między przedstawicielami reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada a delegacją opozycji syryjskiej w sprawie uregulowania trwającego od 2011 roku konfliktu zbrojnego, który kosztował życie około 270 tys. osób.

Niebezpośrednie negocjacje mają się toczyć pod auspicjami ONZ. W samej Syrii obowiązuje od 27 lutego kruchy rozejm wynegocjowany przez USA i Rosję.

d1tgbwe

Podziel się opinią

Share
d1tgbwe
d1tgbwe
Więcej tematów