Trwa ładowanie...
d265bzv

Siergiej Ławrow: Rosja gotowa do współpracy z NATO w kwestiach bezpieczeństwa

• Szef MSZ Rosji: jesteśmy gotowi do "poważnej pracy" wraz z NATO
• Dodał, że chodzi o kwestie bezpieczeństwa wojskowego i politycznego
• Ławrow zastrzegł, że chodzi o "realne, a nie sztucznie tworzone" zagrożenia
• Według rosyjskiego ministra nie sprzyja jednak takiej współpracy przemieszczanie infrastruktury NATO "ku terytorium Federacji Rosyjskiej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Ławrow: Rosja gotowa do współpracy z NATO w kwestiach bezpieczeństwa
(PAP, Fot: AA)
d265bzv

Ławrow powiedział, że Rosja jest zainteresowana tym, by stosunki z krajami UE oparte były na zasadzie równoprawności i wzajemnej korzyści i takie też jest jej podejście do relacji z NATO.

- Jesteśmy gotowi do wspólnej poważnej pracy w kwestiach bezpieczeństwa wojskowo-politycznego na obszarze euroatlantyckim i w Europie, do łączenia naszych interesów w poszukiwaniu odpowiedzi na realne, a nie sztucznie tworzone zagrożenia - zapewnił. Za wspólne dla wszystkich krajów zagrożenie uznał przede wszystkim terroryzm i "wszystko, co wiąże się ze wspieraniem działalności terrorystycznej".

- Współpracy w kwestiach walki z terroryzmem i w innych sferach nie sprzyja, bez wątpienia, wzmacnianie aktywności NATO na naszych granicach i przemieszczanie infrastruktury wojskowej NATO ku terytorium FR - podkreślił Ławrow.

d265bzv

Dodał, że na niedawnym posiedzeniu Rady NATO-Rosja strona rosyjska potwierdziła "gotowość do wznowienia dialogu między wojskowymi na zasadzie równoprawności". Powiedział też, że Rosja zawsze zdoła obronić swoje interesy i bezpieczeństwo swoich obywateli.

Po szczycie NATO w Warszawie, na którym zapadła decyzja o rozmieszczeniu w Europie Wschodniej czterech wielonarodowych batalionów, MSZ Rosji skrytykowało te ustalenia. Oświadczyło, że NATO koncentruje się na "nieistniejącym" zagrożeniu ze Wschodu i że czyni to "wbrew obiektywnym interesom podtrzymania pokoju i stabilności w Europie".

Z Moskwy Anna Wróbel

d265bzv

Podziel się opinią

Share

d265bzv

d265bzv
Więcej tematów