Trwa ładowanie...
d3i7325
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siergieg Ławrow: zabicie Rosjan w akcie terroru w airbusie to napaść na Rosję

Zabójstwo Rosjan w następstwie aktu terrorystycznego, który doprowadził do katastrofy airbusa A321 na półwyspie Synaj, jest równoznaczne z napaścią na Rosję, toteż Moskwa wykorzysta wszelkie środki do swej obrony - oznajmił w środę szef MSZ Siergiej Ławrow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergieg Ławrow: zabicie Rosjan w akcie terroru w airbusie to napaść na Rosję
(mil.ru)
d3i7325

Na konferencji prasowej w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji przypomniał, że artykuł 51. Karty Narodów Zjednoczonych daje każdemu państwu prawo do samoobrony w przypadku napaści na nie, toteż Rosja będzie korzystać z tego prawa wszelkimi dostępnymi środkami: i politycznymi, i wojskowymi, i w sferze służb specjalnych, i wywiadu.

- Co się tyczy naszych działań (dotyczących ścigania i ukarania winnych aktu terroru), to będą one, jak podkreślił prezydent, oparte na artykule 51. Karty Narodów Zjednoczonych - powiedział Ławrow na konferencji prasowej, nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina.

- Terrorystyczny akt nad półwyspem Synaj był właśnie taką napaścią na obywateli rosyjskich, co jest równoznaczne z napaścią na państwo - dodał.

d3i7325

W przeddzień Rosja przyznała oficjalnie, że katastrofa rosyjskiego A321 na Synaju 31 października była rezultatem "aktu terroru". Była do największa w historii rosyjskiego lotnictwa katastrofa samolotowa.

Podczas narady na Kremlu poświęconej tej tragedii Putin zapowiedział działania na podstawie artykułu 51. Karty NZ.

Artykuł 51. Karty NZ, do którego odwołał się prezydent Rosji, stanowi, że "żadne postanowienie tej Karty nie narusza naturalnego prawa każdego członka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwko któremu dokonano zbrojnej napaści, do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, zanim Rada Bezpieczeństwa zastosuje środki, konieczne dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa".

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów