Trwa ładowanie...
d31hvx2

Sieradz. Prezydent miasta z wyrokiem. Kluczowe cztery sekundy

Sieradz. Prezydent Paweł Osiewała usłyszał wyrok za wypadek, który spowodował w 2019 roku. Samorządowiec potrącił kobietę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia bez udzielenia jej pomocy. Jak udowodnili biegli, Osiewała nie mógł kobiety nie widzieć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieradz. Prezydent Paweł Osiewała skazany prawomocnym wyrokiem sądu
Sieradz. Prezydent Paweł Osiewała skazany prawomocnym wyrokiem sądu (Sieradz)
d31hvx2

Sieradz - sąd okręgowy w środę 30 września wydał wyrok ws. prezydenta miasta. Paweł Osiewała (zgodził się na podawanie danych oraz wizerunku) w 2019 roku potrącił starszą kobietę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanej.

Sieradz. Prezydent Paweł Osiewała z prawomocnym wyrokiem

Jak informuje portal tvn24.pl, prezydent Sieradza został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Paweł Osiewała ma także wypłacić poszkodowanej kobiecie 10 tys. złotych. Sąd Okręgowy w Sieradzu pozbawił go także prawa jazdy. Osiewała odzyska je dopiero za trzy lata.

d31hvx2

Wyrok, który wydał Sąd Okręgowy w Sieradzu, jest prawomocny. Sam Paweł Osiewała nie chciał komentować sprawy. Jak zaznaczyli jego obrońcy, być może złożony zostanie wniosek o kasację wyroku.

Zobacz też: Ostre słowa o prześladowaniu osób LGBT. "Jest także margines ludzi, którzy leją swoje żony"

Sieradz. Paweł Osiewała z wyrokiem. Potrącił kobietę i uciekł

Sprawa dotyczy zdarzenia z 2019 roku. Prezydent Sieradza potrącił wtedy 79-letnią kobietę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Początkowo policjanci zakwalifikowali zajście jako wykroczenie, a Paweł Osiewała dostał mandat w wysokości 300 złotych.

d31hvx2

Sytuacja zmieniła się, gdy sprawę nagłośnił portal tvn24.pl. Zdarzenie trafiło pod lupę śledczych. W toku dochodzenia okazało się m.in. że pani Anna miała skręcony staw skokowy, a to kwalifikuje się jako obrażenie, które leczy się dłużej niż siedem dni. Co to oznacza? W świetle przepisów takie zdarzenie drogowe nazywane jest wypadkiem i grożą za nie o wiele większe konsekwencje.

Sieradz. Prezydent Paweł Osiewała z wyrokiem. Kluczowe cztery sekundy

Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, a prezydent Sieradza usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i doprowadzenia do wypadku i został skazany już w pierwszej instancji, o czym informowaliśmy już w Wirtualnej Polsce.

Początkowo Paweł Osiewała bronił się, twierdząc, że nie wiedział, że w kogokolwiek uderzył. "Być może się potknęła po tym, jak wystraszyła się, że przejechałem blisko niej" - zaznaczył.

d31hvx2

Temu na rozprawie przeczyły jednak nagrania, które zaprezentowali biegli. Okazało się, że 79-latka przez całe cztery sekundy była w polu widzenia prezydenta Sieradza. - Gdyby uważnie przyglądał się temu, co dzieje się na drodze, do zdarzenia by nie doszło - podkreślał Sławomir Anek, prokurator rejonowy w Sieradzu.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d31hvx2

Podziel się opinią

Share
d31hvx2
d31hvx2
Więcej tematów