Trwa ładowanie...
anna sobecka
+1

Siedziba Wojsk Obrony Terytorialnej będzie w Toruniu. Dzięki posłance Annie Sobeckiej

Posłance PiS Annie Sobeckiej nie spodobał się pomysł utworzenia siedziby Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy. Postawiła na swoim. Dzięki jej interpelacji placówka będzie w Toruniu. Znane z działalności o. Tadeusza Rydzyka miasto jest jej bliskie.

Share
Siedziba Wojsk Obrony Terytorialnej będzie w Toruniu. Dzięki posłance Annie SobeckiejŹródło: PAP, fot: tytus zmijewski
d1ivi75

Informacja o tym, że siedziba WOT będzie w Bydgoszczy, pojawiła się w styczniu. Interpelację w tej sprawie złożyła Anna Sobecka z PiS. Pismo trafiło do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Posłanka w piśmie najwidoczniej była przekonująca. Siedziba będzie bowiem jednak w Toruniu.

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". "Nie kryję zaskoczenia tą nagłą decyzją oraz wyrażam stanowczy sprzeciw wobec tej zmiany. Toruń posiada odpowiednie zaplecze techniczne i dobrze zorganizowaną infrastrukturę wojskową" - podkreśliła w interpelacji Sobecka.

"Sukces! Siedzibą dowództwa Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będzie Toruń, nie Bydgoszcz. Jak pisałam w interpelacji, Toruń ma odpowiednie zaplecze techniczne i dobrze zorganizowaną infrastrukturę wojskową. Dobrze, że te argumenty przekonały kierownictwo MON" - tak z kolei skomentowała decyzję szefa MON, który przychylił się do jej uwag.

Zobacz także: Patryk Jaki: „Nic nie wiedziałem o zakazie wstępu do Białego Domu”

W rozmowie z Polskim Radiem PiK dodała, że nie przejmuje się głosami niezadowolenia płynącymi z Bydgoszczy. - Tym bardziej, że zaborczość Bydgoszczy pod względem całego resortu wojskowego była ostatnimi czasy zbyt duża - tlumaczyła polityk.

d1ivi75

Do sprawy odniósł się też Paweł Skutecki z Kukiz'15. "Pozamiatane! Minister Macierewicz ustanowił siedzibę Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy. Przyszła lepsza zmiana, jedna pani poseł poszła do drugiego pana posła, poszeptała i mamy: siedziba WOT będzie w Toruniu. Zanim bydgoscy posłowie PiS się zorientowali, już jest pozamiatane. Oczywiście zmiana decyzji 'będzie miała również pozytywny wpływ na równomierny rozwój województwa'. Brawo PiS! Tak właśnie przegrywa się wybory okręgu bydgoskim" - napisał.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1ivi75

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivi75
d1ivi75
Więcej tematów