ycipk-awkm16

"Siedow" zablokowany. Premier Morawiecki nie wpuści rosyjskiego żaglowca

"Siedow" nie otrzymał zgody wpłynięcia na wody terytorialne naszego kraju. Biuro prasowe ministerstwa spraw zagranicznych poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. rosyjskiego żaglowca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Siedow" w gdyńskim porcie podczas zlotu żaglowców w 2014 r.
"Siedow" w gdyńskim porcie podczas zlotu żaglowców w 2014 r. (PAP)
ycipk-awkm16

Przypomnijmy, że estońskie MSZ poinformowało ostatnio, iż szkolny okręt rosyjski "Siedow" nie otrzymał pozwolenia na wpłynięcie na wody terytorialne Estonii, bo na jego pokładzie znajduje się 70 kursantów z Kerczeńskiego Państwowego Morskiego Uniwersytetu Technologicznego z okupowanego Krymu.

Estonia nie uznaje aneksji Krymu przez Rosję i przez odmowę przyjęcia "Siedowa" chciała zamanifestować swój stosunek do sytuacji na Ukrainie.

"Siedow" zatrzymany również w Polsce

ycipk-awkm16

Moskwa uznała to za "akt nieprzyjacielski i wrogi", a "Siedow" obrał kurs na Zatokę Gdańską. W porcie w Gdyni albo w Gdańsku (rosyjskie media podawały rozbieżne informacje) załoga planowała odnowić zapasy paliwa, jedzenia i wody.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z władzami estońskimi - wyjaśniła w piątek rano w rozmowie z IAR Ewa Suwara z biura prasowego resortu. Więcej o sprawie statku "Siedow" pisaliśmy TUTAJ.

Teraz polskie media zostały poinformowane, że szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki również odmówił rosyjskiej załodze żaglowca "Siedow" wpłynięcia do naszego portu.

ycipk-awkm16

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-awkm16

ycipk-awkm16
ycipk-awkm16