Trwa ładowanie...
d1lb8hp

Siedem partii w Sejmie. PiS na czele. Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24

• Według sondażu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć 29 proc. poparcia
• Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna z wynikiem 18 proc.
• Notowania PiS spadły o 3 pkt proc., zaś Nowoczesnej o 4 pkt proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedem partii w Sejmie. PiS na czele. Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24
(WP)
d1lb8hp

Prawo i Sprawiedliwość wciąż na czele z 29 proc. poparcia. Poza tym, sześć innych partii w Sejmie - to wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna z wynikiem 18 proc. Trzecie miejsce przypadło Platformie Obywatelskiej (17 proc.). Na 10 proc. poparcia może liczyć Kukiz’15.

Według badania do Sejmu weszłyby jeszcze trzy inne partie - Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.), partia Razem (5 proc.) i KORWiN (5 proc.).

d1lb8hp

Poniżej progu wyborczego znalazłoby się zaś Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 3 proc. ankietowanych.

W sumie 7 proc. ankietowanych odmówiło odpowiedzi albo odpowiedziało "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub jeszcze nie zdecydowało, na kogo oddać głos.

W porównaniu do badania przeprowadzonego 26 lutego, notowania PiS spadły o 3 pkt proc., zaś Nowoczesnej o 4 pkt proc. PO uzyskała takie samo poparcie, co miesiąc temu. Wzrost poparcia o 2 pkt proc. odnotował kukiz'15.

Sondaż CBOS: PiS - 34 proc.

d1lb8hp

34 proc. badanych deklarujących udział w wyborach oddałoby w marcu głos na PiS, 16 proc. na Nowoczesną, a 14 proc. - na PO - wynika z kolei z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: Kukiz'15 z poparciem 12 proc. i partia KORWIN z 6 proc. poparcia.

Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem, w tym SLD (4 proc.), PSL (3 proc.) i Partia Razem (2 proc.). 8 proc. badanych nie miało preferencji, 1 proc. wskazał inną partię niż wymienione przez CBOS; 1 proc. odmówił odpowiedzi.

d1lb8hp

Podziel się opinią

Share
d1lb8hp
d1lb8hp
Więcej tematów