Trwa ładowanie...
d22am8x

Siedem lat więzienia dla handlarza bronią. Dostarczył pistolet mordercy z Monachium

Niemiecki sąd uznał Philippa Koerbera za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci dziewięciu osób oraz nielegalnego handlu bronią. Kilka dni po transakcji jego klient zabił dziewięć osób w centrum handlowym w Monachium.
Share
Rodziny ofiar domagały się surowszej kary
Rodziny ofiar domagały się surowszej karyŹródło: Wikimedia Commons CC0
d22am8x

Jak podaje agencja AFP, 33-letni Philipp Koerber wiedział o planach kupca i dlatego ponosi część odpowiedzialności za śmierć dziewięciu osób. Wyrok jest zgodny z oczekiwaniami prokuratury. Natomiast rodziny ofiar domagały się surowszej kary.

Do strzelaniny w centrum handlowym w Monachium doszło 22 lipca 2016 r. 18-letni Niemiec irańskiego pochodzenia oddał prawie 60 strzałów i zabił dziewięć osób. Następnie popełnił samobójstwo. W czasie śledztwa ustalono, że nastolatek był sympatykiem Andersa Breivika, skrajnie prawicowego terrorysty, który dokładnie pięć lat wcześniej dokonał zamachu w Oslo i na wyspie Utoya zabijająć 77 osób.

Zobacz też: świadek strzelaniny w Monachium nagrał napastnika, który krzyczał, że jest Niemcem

Do zatrzymania Philippa Koerbera doszło w 2016 r. podczas kontrolowanego zakupu broni. Podczas negocjacji powiedział udającym klientów policjantom, że sprzedał broń i amunicję napastnikowi z Monachium.

d22am8x

Podziel się opinią

Share
d22am8x
d22am8x
Więcej tematów