Trwa ładowanie...
d3gfghu

Seria wykolejeń tramwajów na pl. Bema we Wrocławiu

Rano doszło do wykolejenia tramwaju linii 6 na pl. Bema we Wrocławiu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Wczoraj, niemal w tym samym miejscu, z szyn wypadły inne dwa tramwaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seria wykolejeń tramwajów na pl. Bema we Wrocławiu
(Facebook, Fot: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu)
d3gfghu

Około godziny 6.00, skręcający z ul. Drobnera w lewo, w kierunku ul. Poniatowskiego tramwaj linii 6 wypadł z szyn i zatrzymał się na środku skrzyżowania na pl. Bema. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak zdarzenie spowodowało spore utrudnienia w ruchu w tym rejonie. Tramwaje kursujące przez wrocławski plac Bema pokierowano na objazdy.

To nie jedyne wykolejenie tramwaju na pl. Bema w ostatnich dniach – w środę, w godzinach popołudniowych w tym miejscu wypadły z szyn dwa pojazdy. Pierwszy – linii 6 – wykoleił się niemal w tym samym, w którym doszło do zdarzenia dziś, podczas skrętu w lewo z ul. Drobnera, mniej więcej na wysokości przystanku „Pl. Bema” w stronę Jedności Narodowej. 15 minut później, wykoleiła się na pl. Bema jadąca od strony mostów Młyńskich „ósemka”, która skutecznie zablokowała skrzyżowanie. W obu zdarzeniach obyło się bez osób poszkodowanych. Utrudnienia w rejonie pl. Bema trwały kilka godzin.

- Przyczyny wykolejenia „ósemki” są wciąż badane, za to w przypadku „szóstki”, doszło do pęknięcia śruby zwrotnicy torowiska. Wczoraj ta awaria po wykolejeniu została usunięta, jednak dziś była ona znowu przyczyną wypadnięcia z szyn. W związku ze środowym zdarzeniem nie udało się ustalić, czy do pęknięcia śruby doszło w wyniku wjazdu tramwaju na zwrotnicę czy była ona uszkodzona już wcześniej – mówi WP Agnieszka Korzeniowska, rzecznik wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Na razie nie wiadomo, czy na pl. Bema dojdzie w najbliższym czasie do gruntownej naprawy torowiska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3gfghu

Podziel się opinią

Share

d3gfghu

d3gfghu
Więcej tematów