Seria spotkań u prezydenta. Wiadomo, kiedy poznamy propozycje ws. sądów

- Ze słów prezydenta wynika, że około 25 września poznamy dokładny, ostateczny kształt propozycji prezydenta ws. projektów ustaw o SN i KRS - powiedział dziennikarzom po spotkaniu przedstawicieli klubu PiS z prezydentem Andrzejem Dudą szef klubu Ryszard Terlecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele PiS po spotkaniu z prezydentem
Przedstawiciele PiS po spotkaniu z prezydentem (PAP/EPA)
WP

- Spotkaliśmy się z panem prezydentem, który przedstawił nam jakby dalszy tryb postępowania. Z tych słów jego wynika, że około dwudziestego piątego poznamy już dokładnie kształt ostateczny jego propozycji - powiedział Terlecki. - Rozmawialiśmy o pewnych rozwiązaniach szczegółowych, umówiliśmy się, że nie będziemy ich w tej chwili upubliczniać, to jest jeszcze kwestia przyszłości - dodał.

Prezydent zaprasza do siebie

To pierwsze z zapowiedzianej środowej serii spotkań prezydenta nt. projektowanych ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Jeszcze w środę z prezydentem spotkają się posłowie: PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL.

WP

Andrzej Duda zawetował w lipcu ustawy o SN i zmianach w KRS:

Andrzej Duda przygotowuje swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i zmianach w Krajowej Radzie Sądownictwa. 24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw przyjętych przez Sejm. Zapowiedział przygotowanie projektów ustaw w ciągu dwóch miesięcy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP