Trwa ładowanie...
d489n8a
d489n8a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
czarnogóra

Serbia uznała niepodległość Czarnogóry

Rząd Serbii uznał niepodległość Czarnogóry i zapowiedział ustanowienie stosunków dyplomatycznych z nowym państwem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d489n8a

Czarnogóra proklamowała niepodległość 3 czerwca, po referendum z 21 maja, w którym 55,5% wyborców opowiedziało się za zerwaniem luźnej unii łączącej kraj z Serbią.

Uznanie niepodległej Czarnogóry przez Belgrad nastąpiło po uznaniu jej przez Unię Europejską, USA, Rosję i wiele innych krajów.

Serbski rząd podał również, że kilkadziesiąt tysięcy czarnogórskich obywateli mieszkających w Serbii będzie mogło uzyskać obywatelstwo serbskie.

d489n8a

Podziel się opinią

Share

d489n8a

d489n8a
Więcej tematów