Trwa ładowanie...
d23hl9u
IAR

Separatyści w Słowiańsku przygotowują się do szturmu na miasto

Separatyści w Słowiańsku przygotowują się do ewentualnego szturmu na miasto ustawiając wyrzutnie rakietowe będące w stanie niszczyć helikoptery, czołgi, transportery i schrony w promieniu dwóch kilometrów. Minsterstwo Obrony twierdzi jednocześnie, że podkładają oni ładunki wybuchowe w budynkach użyteczności publicznej i grożą, że je zdetonują, gdy do miasta wejdzie ukraińska armia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Separatyści w Słowiańsku przygotowują się do szturmu na miasto
(PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY)
d23hl9u

Władimir Putin oświadczył, że Rosja wycofała wojska z granicy z Ukrainą. Wbrew tym zapewnieniom, ukraińska Służba Graniczna nadal obserwuje manewry rosyjskich wojsk przy granicy. Także ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk potwierdza, że od 1 maja liczba żołnierzy nie spadła w 200-kilometrowym pasie od rosyjskiej granicy i wynosi 38 tysięcy. Władze w Kijowie nie mają zamiaru przerywać operacji antyterrorystycznej.

Arsenij Jaceniuk odwiedził żołnierzy prowadzących działania wojenne pod Słowiańskiem. Przekazał Gwardii Narodowej 4 transportery opancerzone. Nagrodził, awansował żołnierzy i podziękował im za służbę. - Nawet jeśli Rosja ma większą armię […], to my mamy o wiele więcej woli i ducha - podkreślił premier.

Tymczasem separatyści w samym Słowiańsku przygotowują się do ewentualnego szturmu na miasto ustawiając wyrzutnie rakietowe będące w stanie niszczyć helikoptery, czołgi, transportery i schrony w promieniu dwóch kilometrów. Minsterstwo Obrony twierdzi jednocześnie, że podkładają oni ładunki wybuchowe w budynkach użyteczności publicznej i grożą, że je zdetonują, gdy do miasta wejdzie ukraińska armia.

Prorosyjscy manifestanci wtargnęli ponownie do opuszczonej przez nich rano mariupolskiej Rady Miejskiej. Wisi na niej teraz 5 flag: Rosji i Republiki Donieckiej. Manifestanci przegnali z okolic ukraińskich dziennikarzy, na miejscu pracują tylko Rosjanie.

d23hl9u

Podziel się opinią

Share

d23hl9u

d23hl9u
Więcej tematów