Seniorzy pokazali na co ich stać. Stworzyli "Kabel"

Wrocławscy seniorzy, mimo swoich lat, nie tracą animuszu. Stworzyli właśnie informator kulturalny „Kabel”, który przejrzyście ma przedstawiać to, co dzieje się w ich mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorzy pokazali na co ich stać. Stworzyli "Kabel"
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)

Pomysł na stworzenie biuletynu informującego o wydarzeniach w mieście zrodził się wśród członków Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Chcieli oni wyjść naprzeciw potrzebie stworzenia klarownego i uporządkowanego informatora kulturalnego. Jak zaznacza Jakub Zasada, redaktor naczelny „Kabla” - Internet, pomimo, że szalenie bogaty w informacje, nierzadko wymaga biegłej sprawności w poruszaniu się po nim. Oprócz tego, takiego informatora we Wrocławiu nie ma, a my uważamy, że jest niezbędny. Informator będzie pojawiał się co miesiąc, a jego nakład wyniesie 20 000 egzemplarzy.

Informator nastawiony jest na różnorodność, znajdą się w nim wiadomości o nadchodzących koncertach, pokazach filmowych, ale również o zorganizowanych spacerach i wycieczkach po mieście czy spotkaniach kolekcjonerów. - Wydarzenia muszą interesować przede wszystkim seniorów. Elementem, które wyróżnia nasz projekt jest założenie, aby to seniorzy - ci najbardziej zainteresowani - decydowali i określali co jest dla nich oraz ich rówieśników istotne – dodaje Zasada. Ponadto zespół pracujący nad biuletynem chce, by znalazły się w nim znaleźć informacje związane m.in. z możliwymi utrudnieniami architektonicznymi w mieście lub zniżkami dla seniorów w wybranych placówkach kulturalnych.

Osoby starsze bardzo chętnie przystąpiły do realizacji projektu „Kultura Dla Seniora”. Jak przyznaje Jakub Zasada, są opartą na międzypokoleniowej współpracy redakcją amatorów-zapaleńców, którzy ciągle zgłębiają kolejne tajniki pracy dziennikarskiej. Projekt jest dwutorowy i obejmuje informator drukowany oraz portal internetowy. Obecnie poszukiwani są młodzi wolontariusze, którzy pomogą głównie w sprawach technicznych związanych z obsługą strony internetowej i edytorów tekstu.

Redakcja biuletynu współpracuje m.in. z Wrocławskim Centrum Seniora, Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Wrocławiu oraz organizatorami programu „Wrocławska Karta Seniora”. Projekt współfinansowany jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.