Trwa ładowanie...
d336qdr

Senator z problemami ma z czego żyć. Mamy oświadczenie majątkowe Stanisława Koguta

Senator PiS Stanisław Kogut znalazł się w centrum afery łapówkarskiej - były zatrzymania CBA i głosowanie nad odebraniem immunitetu. Polityk zgromadził na koncie blisko 180 tys. zł oszczędności. To tyle, ile jego roczne dochody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Stanisław Kogut ma na koncie blisko 180 tys. zł.
Senator Stanisław Kogut ma na koncie blisko 180 tys. zł. (Forum, Fot: Aleksiej Witwicki)
d336qdr

Stanisław Kogut walczy o oczyszczenie swojego nazwiska po tym, jak zestawiono je z aferą łapówkarską rozpracowaną przez CBA. Zatrzymano m.in. syna polityka Prawa i Sprawiedliwości. On sam cudem uniknął zatrzymania - obronili go w tajnym głosowaniu koledzy z senatorskich ław.

Polityk zgromadził na koncie blisko 180 tys. zł oszczędności. Rok wcześniej miał odłożone ok. 10 tys. zł więcej. To pozwoliłoby mu żyć na obecnym poziomie przez rok, bo w 2017 roku jako senator zarobił 172 tys. zł. Jego żona dołożyła do domowego budżetu blisko 20 tys. zł.

Zobacz także: Macierewicz o zdrowiu Kaczyńskiego

Senator Kogut działa w lokalnym klubie Kolejarz Stróże, którego jest wiceprezesem. Kieruje też Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, która prowadzi m.in. hospicjum. Obie funkcje polityk sprawuje społecznie.

d336qdr

Senator mieszka w domu o powierzchni 170 m2, którego współwłaścicielką jest córka. Stanisław Kogut nie podał wartości nieruchomości. Polityk jeździ hyundaiem tuscon z 2016 r., którego współwłaścicielem jest z kolei syn Maciej. Jeszcze rok temu panowie jeździli volkswagenem passatem z 2009 roku. Senator nie ma żadnych zobowiązań pieniężnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d336qdr

Podziel się opinią

Share
d336qdr
d336qdr
Więcej tematów