Trwa ładowanie...
dd6fn07

Senator PiS chce ścigania człowieka, który mu groził

Senator Krzysztof Zaremba, kandydat PiS na prezydenta Szczecina, złożył w prokuraturze wniosek o ściganie mężczyzny, który awanturował się w jego biurze i groził jemu oraz Joachimowi Brudzińskiemu.
Share
dd6fn07

We wtorek do biura senatorskiego Zaremby wszedł 65-letni mężczyzna z torbą pełną dokumentów. Po rozmowie z senatorem nie chciał opuścić biura. - Zachowywał się bardzo agresywnie, kopał drzwi, wykrzykiwał groźby pod moim adresem i Joachima Brudzińskiego, którego nie było w biurze. Groził, że "załatwi go, rozdepcze jak karalucha" - tak wydarzenie opisywał Zaremba. Dodał, że "mężczyzna ten jest znany wszystkim chyba politykom w Szczecinie, bo bywał częstym gościem w ich biurach".

Senator zawiadomił policję, która zatrzymała mężczyznę, gdy ten wyszedł z budynku. Zaremba zdecydował się złożyć wniosek o ściganie mężczyzny po rozmowie z prokuratorem. - Prokurator przedstawił mu zapisy zeznań policjantów, którzy zatrzymywali mężczyznę. W obecności mundurowych człowiek ten powtarzał swoje groźby wobec Zaremby, krzyczał, że go zabije i że będzie nadal nachodził jego biuro - wyjaśnił Olszewski.

- Za słowne grożenie popełnienia przestępstwa na szkodę innej osoby grozi do dwóch lat więzienia. Osoba, pod adresem której kierowane były groźby karalne, musi sama złożyć wniosek o ściganie przestępcy - powiedział rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.

dd6fn07

Mężczyzna usłyszał od policji zarzuty kierowania groźby karalnej i naruszenia miru w lokalu. Za naruszenie miru grozi do roku więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator.

Wniosku takiego nie złożył Brudziński, któremu też grożono. W przekazanym mediom oświadczeniu Brudziński napisał: "Jest to osoba znana ze swoich ekscentrycznych i nietypowych zachowań, która w sposób bardzo emocjonalny podchodzi do prezentowanych przez siebie poglądów. Pomimo jego nieszablonowej postawy, nie czuję się przez niego zagrożony".

dd6fn07

Podziel się opinią

Share
dd6fn07
dd6fn07
Więcej tematów