Trwa ładowanie...
d10lryw

Senat. Większość nie zadziałała. Porażka opozycji

Porażka opozycji w Senacie. Wniosek KO ws. zdjęcia z obrad punktu dotyczącego wyboru przedstawicieli senatorów do KRS przepadł. W głosowaniu padł remis, a przeciw zagłosowało trzech senatorów niezwiązanych z PiS.
Share
Senat. Większość nie zadziałała. Porażka opozycji
Senat. Większość nie zadziałała. Porażka opozycjiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d10lryw

Opozycja miała w środę w Senacie ułatwione zadanie. Na posiedzeniu nie pojawiło się bowiem dwóch senatorów PiS - Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz. Wydawało się, że głosowanie nad zmianą porządku obrad będzie formalnością.

Nic z tych rzeczy. Przeciwko wnioskowi senatora Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 46 polityków PiS, niezależni Krzysztof Kwiatkowski i Lidia Staroń oraz Wadim Tyszkiewicz. Wniosek o zdjęcie z porządku obrad punktu o KRS przepadł.

Senat. Większość nie zadziałała. Porażka opozycji

- Czekamy na to, co jest ostateczną wykładnią w sprawie KRS. Chcielibyśmy prosić, aby wybór naszych przedstawicieli do KRS odbyć w sytuacji, kiedy będziemy już mieli pełnię obrazu prawnego, jeśli chodzi o KRS - mówił Czarnobaj, wnioskując zdjęcie punktu z obrad.

d10lryw

Zobacz też: "To nie przystoi". Incydent TVP przed Senatem. Michał Dworczyk odpowiada Tomaszowi Grodzkiemu

Wniosek przeciwny złożył Marek Pęk z PiS. - Uważam, że powinniśmy przystąpić do wyboru członków KRS. Taka jest kompetencja, takie jest prawo, ale taki jest przede wszystkim obowiązek konstytucyjny Senatu - mówił senator.

Czytaj też: Opozycja przegrała 3 głosowania. Będą kary dla nieobecnych
Sejm. Opozycja przegrała głosowanie, bo posłowie nie przyszli. Teraz się tłumaczą

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10lryw

Podziel się opinią

Share
d10lryw
d10lryw
Więcej tematów