Trwa ładowanie...
d5wkfa3
Senat pracuje nad ustawą ws. wyborów 2020. Transmisja na żywo

Senat pracuje nad ustawą ws. wyborów 2020. Transmisja na żywo

Senat pracuje nad ustawą ws. wyborów 2020. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5wkfa3

Przed południem połączone obrady rozpoczęły: Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisja Ustawodawcza Senatu.

Projekt nowej ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich trafił do izby wyższej parlamentu 13 maja, dzień po przyjęciu przez Sejm. Zgodnie z ustawą głosowanie odbędzie się metodą "mieszaną" - w lokalach wyborczych oraz dla chętnych - korespondencyjnie. Ustawa daje prawo startu nowym kandydatom i zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja.

d5wkfa3

W poniedziałek pojawiła się też informacja, że opublikowano uchwałę PKW o wyborach prezydenckich. To ostatecznie przesądziło o upadku planu marszałka Senatu i jego zastępców w izbie wyższej.

"Prof. Tomasz Grodzki - nawet wbrew interesowi własnej partii - chciał zablokować wybory 28 czerwca i wymusić zorganizowanie ich dopiero jesienią" - informował dziennikarz WP Michał Wróblewski. Poprawka w tej sprawie została ostatecznie wycofana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów