Trwa ładowanie...
d1v1wme

Senat chce się wyprowadzić z Wiejskiej. Prace projektowe mogą ruszyć w przyszłym roku

W planie budżetu Senatu na przyszły rok zapisano 500 tys. zł na "opracowanie dokumentacji projektowej na budowę budynku" nowej siedziby. To oznacza, że senatorowie są coraz bliżej wyprowadzki z kompleksu budynków sejmowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum Informacji Senatu wyjaśnia, że obecna sala obrad jest za mało
Centrum Informacji Senatu wyjaśnia, że obecna sala obrad jest za mało (WP.PL, Fot: Senat Rzeczypospolitej Polskiej)
d1v1wme

Do takich planów dotarła "Rzeczpospolita". O nowym budynku Senatu informowano już wcześniej, ale tamte plany są już nieaktualne. Wtedy mówiono o budynku, który miał być na tyłach Sejmu. Jednak żadna z działek nie była odpowiednia. Aktualnie trwa poszukiwanie nowego miejsca pod budowę siedziby Senatu.

Gazeta podaje, że po znalezieniu działki zostanie zlecone opracowanie projektu użytkowo-funkcjonalnego, a później rozpisany zostanie konkurs architektoniczny na nową siedzibę.

Zobacz też: podczas posiedzenia Senatu senator PiS stwierdził, że osób z Egiptu czy Jordanii "nie da się ucywilizować". Swoje stwierdzenie podparł tym, że był kilka razy w Egipcie i w Izraelu.

Centrum Informacyjne Senatu wyjaśnia "Rzeczpospolitej", że nowa siedziba jest niezbędna. Sala posiedzeń jest za mała, brakuje biur, a część pracujących w Senacie urzędników nie ma dostępu do światła słonecznego.

d1v1wme

Podziel się opinią

Share
d1v1wme
d1v1wme
Więcej tematów