Sejmowa komisja obrony narodowej opowiedziała się za projektem tzw. ustawy antyterrorystycznej
• Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu głosowało 14 posłów
• Przeciw było siedmiu, a 6 wstrzymało się od głosu
• Kamiński: powinniśmy ograniczyć wzajemne negatywne emocje
20.05.2016 | aktual.: 20.05.2016 17:39
Sejmowa komisja obrony narodowej pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Opinia ta trafi teraz do sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.
Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu głosowało 14 posłów z komisji obrony, przeciw było siedmiu, zaś sześciu wstrzymało się od głosu.
- Ustawa jest niezmiernie potrzebna i konieczna (...), jestem oczywiście za pozytywnym zaopiniowaniem - mówiła podczas dyskusji Anna Sobecka (PiS).
Przeciwnego zdania byli posłowie opozycji. - Spotkajmy się w przyszłym tygodniu i poważnie porozmawiajmy, nie w ciągu pięciu minut, tylko być może pięciu godzin - proponował Cezary Grabarczyk (PO). Adam Cyrański (Nowoczesna)
podkreślił, że jego ugrupowanie "ma szereg zastrzeżeń do proponowanych regulacji", zaś Anna Siarkowska (Kukiz'15) mówiła, że tak szybkie procedowanie tego projektu "jest niepoważne".
- Uważam, że powinniśmy ograniczyć wzajemne negatywne emocje. W tej chwili komisja spraw wewnętrznych powołała podkomisję, która zgodnie z procedurami sejmowymi będzie analizowała punkt po punkcie każdy przepis i artykuł - odpowiadał na wątpliwości minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.
11-osobową podkomisję do pracy nad tym projektem powołała sejmowa komisja spraw wewnętrznych. Podkomisja w piątek zaczęła prace, które mogą potrwać do dwóch tygodni. Podkomisja wysłuchała wstępnego wprowadzenia sekretarza stanu w kancelarii premiera Macieja Wąsika i części stanowisk organizacji pozarządowych. Będzie kontynuowała prace we wtorek.