Trwa ładowanie...
d175zjy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sejm znowelizował Kodeks wyborczy

Nagrywanie prac członków komisji wyborczych, klasyfikowanie głosów nieważnych oraz wprowadzenie przezroczystych urn zakłada nowelizacja Kodeksu wyborczego, którą uchwalił sejm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm znowelizował Kodeks wyborczy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d175zjy

Za nowelizacją zagłosowało 286 posłów; jeden poseł był przeciwny, 148 wstrzymało się od głosu.

Projekt noweli skierował do sejmu prezydent Bronisław Komorowski po kontrowersjach związanych z ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi.

Nowelizacja zakłada m.in. dziewięcioletnią kadencję sędziów PKW, możliwość rejestracji pracy obwodowych komisji przez mężów zaufania przed rozpoczęciem głosowania i po jego zakończeniu.

d175zjy

Nagrania będą mogły być wykorzystane jedynie jako dowód w postępowaniach prokuratorskich i sądowych; a za upublicznienie nagrania prac komisji będzie grozić grzywna od 1 tys. do 10 tys. zł.

Nowela wprowadza ponadto przezroczyste urny, których wzór ma określić PKW. Przywraca do Kodeksu wyborczego zasadę klasyfikowania głosów nieważnych.

d175zjy

Podziel się opinią

Share

d175zjy

d175zjy
Więcej tematów