Sejm zdecyduje ws. prezydenckich projektów o KRS i SN

Po burzliwych obradach Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w sprawie poprawek do projektu ustaw o Sądzie Najwyższym, prezydenckie projekty nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawy o Sądzie Najwyższym są gotowe do ostatecznych głosowań w Sejmie. Dojdzie do nich prawdopodobnie jeszcze dziś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sala plenarna Sejmu
Sala plenarna Sejmu (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

Komisja zakończyła swe posiedzenie w czwartek po godz. 1.30. Poparto ponad 40 poprawek PiS i jedną PO do tych projektów - aby skreślić przepis przejściowy odnoszący się do kwestii dodatkowego zatrudnienia sędziów SN i sądów powszechnych.

Prezydencki minister Paweł Mucha po zakończeniu posiedzenia stwierdził, że można być zadowolonym z poprawek zgłoszonych podczas II czytania i zaakceptowanych przez komisję, gdyż "odwzorowują one pierwotne idee zawarte w prezydenckich projektach".

Sejm rozpoczyna posiedzenie o godz. 9.00.

WP

Co do ustawy o KRS, najważniejsza pozytywnie zarekomendowana poprawka PiS przewiduje wykreślenie wcześniejszej poprawki tego klubu, że kandydatów do KRS mogłyby zgłaszać m.in. grupy 25 prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP