Trwa ładowanie...
d128gi5

Sejm wznawia przerwane obrady. Relacja na żywo

W środę o godz. 9 zostanie wznowione przerwane posiedzenie Sejmu. Na początek ministrowie mają odpowiadać na pytania posłów ws. informacji bieżących. Jednym z punktów obrad ma być również głosowanie ws. sprawozdania komisji o uchwale Senatu ws. nowelizacji ustawy budżetowej na 2020 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm wznawia przerwane obrady
Sejm wznawia przerwane obrady (PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)
d128gi5

Sejm wznawia przerwane obrady

Wtorkowe posiedzenie Sejmu zostało przerwane w nocy z wtorku na środę. Zaczęło się od awantury i interwencji Straży Marszałkowskiej. Dwoje posłów zostało wykluczonych z obrad. Wieczorem posłowie byli przeciwko udzieleniu wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Odrzucono również sprawozdania z działalności NIK. Obrady zostaną wznowione w środę o godz. 9.

d128gi5

Według planu ministrowie będą odpowiadać na pytania posłów. Poruszonych zostanie 11 tematów m.in. umowa na zakup respiratorów, wprowadzenie nauki zdalnej w całym kraju, rządowy plan pomocy branżom narażonym na bankructwo w wyniku pandemii koronawirusa czy działania policji w czasie strajku kobiet po wyroku TK. Sejm będzie również głosował sprawozdanie komisji o uchwale Senatu ws. nowelizacji ustawy budżetowej na rok 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów