Trwa ładowanie...

Sejm: strażnik postrzelił się w nogę. Nowe informacje ze śledztwa

Sprawa wystrzału w Sejmie nabiera rumieńców. Jak nieoficjalnie donosi RMF FM prokuratura ma nie dowierzać Centrum Informacyjnemu Sejmu w sprawie przebiegu wydarzeń. Przy Wiejskiej powołano także wewnętrzną komisję, która ma wyjaśnić kulisy - oficjalnie przypadkowego - postrzelenia się przez strażnika sejmowego.
Share
Sejm. Straż Marszałkowska podczas święta formacji (zdj. arch.)
Sejm. Straż Marszałkowska podczas święta formacji (zdj. arch.)Źródło: EastNews, Fot: Jakub Kaminski, East News
dvu624y

Śledztwo prokuratury ws. wystrzału w Sejmie rozpoczyna się z przytupem. Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że wszczęto je z art. 160 par. 1 Kodeksu karnego - czyli w sprawie o "narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Przeczy to oficjalnemu komunikatowi Centrum Informacyjnego Sejmu.

Według dyrektora CIS Adama Grzegrzółki "31 stycznia podczas rutynowych czynności służbowych wykonywanych przez funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej doszło do postrzału" oraz "w żadnej mierze nie było zagrożone bezpieczeństwo osób postronnych". Dodatkowo szef CIS wskazywał, że do postrzelenia doszło w osobnym budynku, do którego dostęp mają tylko funkcjonariusze SM.

dvu624y

Rozgłośnia wskazuje jednak, że jeśli w toku śledztwa potwierdzi się hipoteza formułowana przez śledczych, to strażnikowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie przy Wiejskiej powołano wewnętrzne śledztwo Straży Marszałkowskiej, która przeanalizuje kulisy wystrzału z broni funkcjonariusza.

Z ostatnich informacji wynika, że mężczyzna który postrzelił się w nogę znajduje się w "dobrym stanie".

Przypomnijmy, że do wydarzenia doszło w niedzielę przed godziną 13. Na Wiejską natychmiast wezwano pogotowie oraz policję. Postrzelony strażnik został przetransportowany do szpitala.

Rydzyk skarży się na limity w kościołach, mówi o "orgiach satanistycznych". Wiceminister odpowiada

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvu624y

Podziel się opinią

Share
dvu624y
dvu624y
Więcej tematów